Dietetyka, to nauka medyczna o żywieniu osób zdrowych jak i obciążonych różnymi chorobami. Dietetyk zajmuje się między innymi procesem odchudzania pacjentów, mającym na celu uzyskanie prawidłowej masy ciała, zapewniającej optymalny stan zdrowia. Dostosowuje także dietę do schorzeń pacjentów, ich trybu życia, płci i wieku.

Lekarze

Opis Gabinetu

Dieta jest jednym z najważniejszych elementów naszego zdrowia, dlatego stanowi bardzo istotny czynnik w procesie terapeutycznym. Niemal każda choroba jak i różne okresy naszego życia wymagają starannego doboru składników pokarmowych.

Dietetyk jest osobą specjalizującą się w żywieniu człowieka. Dietetyk promuje zdrowy styl życia i układa plany dietetyczne zarówno dla pojedynczych osób, jak i różnych grup populacyjnych. Porad dietetycznych udziela zarówno ludziom zdrowym, jak i chorym. Zapewnia pomoc w ułożeniu jadłospisu i jego koordynowaniu w czasie leczenia. Rady i zalecenia dietetyka uwzględniają tryb życia, płeć, wiek i stan zdrowia pacjenta. Dietetyk musi znać wartość odżywczą produktów spożywczych, orientować się w technologii produkcji potraw oraz zdawać sobie sprawę z utraty składników odżywczych zachodzących w trakcie przygotowania żywności i jej przechowywania.

Dietetyk, choć reprezentuje osobną dziedzinę wiedzy, to jednak ze względu na specyfikę swojego zawodu musi mieć także szeroką wiedzę z dziedziny medycyny, farmakologii, bromatologii, chemii żywności, biologii i mikrobiologii oraz psychologii.

Dietetyk odgrywa we współczesnym świecie coraz bardziej znaczącą rolę. Jest to związane z coraz większą ilością osób borykających się z licznymi chorobami i złymi nawykami żywieniowymi. Otyłość i nadwaga występuje niestety powszechnie, a osób z nadmierną masą ciała wciąż przybywa.

Wśród przyczyn otyłości należy zwrócić szczególną uwagę na choroby tarczycy. Tarczyca wydziela, bowiem hormony T3 (trójjodotyroninę), T4 (tyroksynę) oraz TSH niezbędne do regulacji metabolizmu człowieka. Metabolizm natomiast określa sposób spalania kalorii, który w efekcie reguluje masę ciała. Przy niedostatecznym wydzielaniu hormonów, co określane jest jako niedoczynność tarczycy, dochodzi do znacznego spowolnienia przemiany materii a co za tym idzie, przybieranie na masie ciała. Dlatego bardzo istotna, przy chorobach tarczycy, jest odpowiednio dobrana dieta.

Ponieważ wiele chorób cywilizacyjnych rozpowszechnia się w zastraszającym tempie, dlatego porady dietetyków stają się coraz bardziej potrzebne.

Niejednokrotnie zmagamy się podczas zakupów z odszukiwaniem składników pokarmowych i kaloryczności zawartych w określonych produktach spożywczych, aby zdrowo się odżywiać. W ramach naszej porady otrzymacie Państwo indywidualnie przygotowane jadłospisy oraz propozycje produktów.

W ramach naszych konsultacji dietetycznych wykonujemy:

  • pomiar i analiza składu ciała,
  • ocenę antropometryczną,
  • przeprowadzamy wywiad żywieniowo-zdrowotny.
  • analizujemy dotychczasowy sposób żywienia oraz ustalamy cel.

Nasi dietetycy przygotują indywidualną analizę codziennej diety, uwzględniając odpowiednie jej modyfikacje uzależnione od dolegliwości chorobowych pacjenta.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online


Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

  czat lub    formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Lekarz
Usługa
Cena
Lekarz
Konsultacja dietetyka - pierwsza wizyta115 złDawid Dyminczuk
Konsultacje dietetyka - kolejne wizyty  Dawid Dyminczuk
dietetyk wrocławdietetyk wrocław krzyki
dietetyk wrocław prywatnieodchudzanie wrocław
dobry dietetyk wrocławleczenie nadwagi wrocław
dietetyk wrocław cenaleczenie otyłości wrocław