Geriatria jest specjalizacją, która zajmuje się chorobami osób w wieku podeszłym. Geriatra łączy wiedzę z kilku dziedzin medycyny lecząc wiele występujących jednocześnie schorzeń takich jak demencja, Alzheimer, Parkinson, choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie, itp.

Lekarze

Opis Gabinetu

Geriatra jest specjalistą, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku podeszłego. Specjalizacja ta łączy wiedzę z kilku dziedzin medycyny, takich jak neurologia, medycyna rodzinna, psychiatria, itp. Lekarz geriatra jest po części także internistą, kardiologiem, diabetologiem, okulistą czy rehabilitantem.

Osoby starsze bardzo często wymagają opieki wielospecjalistycznej ze względu na wielość i różnorodność schorzeń. Podeszły wiek charakteryzuje się licznymi zmianami związanymi z zaburzeniami procesów metabolicznych, jak cukrzyca typu drugiego, osteoporoza, zwyrodnienia stawówmiażdżyca, czy hipercholesterolemia oraz rozwojem wielu charakterystycznych chorób układu nerwowego, jak na przykład choroby Alzheimera i Parkinsona.

Wiele osób starszych ze względu na mnogość chorób z jakimi się boryka, jest zmuszona do przyjmowania bardzo dużej ilości leków. W tym wypadku ważna jest specjalistyczna opieka lekarza, który będzie wiedział, jak połączyć poszczególne leki, by leczenie było efektywne, a jednocześnie jak najmniej szkodliwe i uciążliwe dla pacjenta.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online


Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

  czat lub    formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Lekarz
Usługa
Cena
Lekarz
Konsultacja geriatry200 złLek. Dorota Mielcarek
Konsultacja geriatry - wizyta domowa  Lek. Dorota Mielcarek

geriatra wrocławgeriatra wrocław wizyty domowe
dobry geriatra wrocławporadnia geriatryczna wrocław
geriatra wrocław prywatnielekarz geriatra wrocław
geriatria wrocławdobry lekarz geriatra wrocław