GASTROENTEROLOG WROCŁAW - Lek. Paweł Petryszyn | Lekarze | Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Profil lekarza

Lek. Paweł Petryszyn

Specjalizacja:lekarz gastroenterolog (lekarz specjalista)
Wykształcenie:lekarz, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Opis lekarza

Dr Paweł Petryszyn ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w 2003 r. W 2011 r. ukończył specjalizację z chorób wewnętrznych, w 2014 r. z gastroenterologii, a w 2018 r. z farmakologii klinicznej. Doświadczenie zawodowe i kliniczne zdobył pracując w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W 2010 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy “Ocena czynności odbytu i odbytnicy u pacjentów z nieswoistymi zapalnymi chorobami jelit”. W tym samym roku został magistrem ekonomii, odbywszy studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i l’Universite 13 w Paryżu. Od października 2012 r. jest zatrudniony jako adiunkt w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 

Pracując naukowo, cały czas pozostaje aktywny jako klinicysta. Jest konsultantem gastroenterologii w Centrach Medycznych oraz Przyjaźni we Wrocławiu. Odbył liczne staże (m.in. w Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie), dwukrotnie był stypendystą Francuskiego Towarzystwa Gastroenterologii (SNFGE) (staże w Paryżu i Nantes). W 2019 r. pracował  na oddziale gastroenterologii onkologicznej w Centre Hospitalier Universitaire w Nantes (Francja), gdzie prowadził badania naukowe nad zmianami przedrakowymi i rakiem żołądka. W latach 2013-18 r. pracował również w charakterze locum w szpitalach w Wielkiej Brytanii, m. in. w Milton Keynes, Bournemouth, Bangor i Harlow. Jest redaktorem wydania polskiego monografii „Zrozumieć zespół jelita nadwrażliwego i dyspepsję czynnościową” (ang. Dr Alvin Newman „The essential IBS book”).

 

Dr Paweł Petryszyn jest autorem i współautorem 40 prac pełnotekstowych w recenzowanych czasopismach naukowych oraz 50 doniesień konferencyjnych, głównie zagranicznych.

Jego zainteresowania kliniczne i naukowe obejmują: nieswoiste zapalne choroby jelit (genetyka, diagnostyka, leczenie), zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, raka żołądka i zmiany przedrakowe, epidemiologię i farmakoekonomikę (badania przesiewowe, jakość życia, ocena efektywności klinicznej i kosztowej, testy diagnostyczne). Wygłasza referaty na konferencjach i zjazdach naukowych, bierze udział w kursach i szkoleniach. Jest członkiem towarzystw naukowych: ECCO, ISPOR, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (przewodniczący ogólnopolskiej Sekcji Wyrobów Medycznych i Diagnostyki) oraz Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii.

 

Posługuje się płynnie językiem angielskim, francuskim i włoskim.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online

Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

czat lub formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Gabinet
Usługa
Cena
Gabinet
Konsultacja gastroenterologa150 złGastroenterolog
Telekonsultacja gastroenterologa120 złGastroenterolog
Telekonsultacja hepatologa120 złGastroenterolog

gastroenterolog wrocławgastrolog wrocław prywatnie
gastrolog wrocławdobry gastrolog wrocław
gastroenterolog wrocław prywatniedobry gastroenterolog wrocław

Umów wizytę

Zadzwoń i umów wizytę:
tel: 71 300 12 72
tel: 71 300 12 73

Rejestracja

Polub nas

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: Error validating access token: Sessions for the user are not allowed because the user is not a confirmed user.
Type: OAuthException
Subcode: 464
Solution: See here for how to solve this error

Zarejestruj się do lekarza telefonicznie lub online

Rezerwuj wizytę
Call Now Button