Bilans Zdrowia dla osób starszych – zrób prezent swoim Dziadkom

Internista Wrocław. Lek. Małgorzata Szela-Szumielewicz. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Małgorzata Szela-Szumielewicz
internista (lekarz specjalista chorób wewnętrznych)

 

Joanna Polak. Dietetyk Wrocław. Psychodietetyk Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Mgr Joanna Polak
dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zapraszamy na Bilans Zdrowia dla osób starszych. Zrób prezent swoim dziadkom i zafunduj im wizytę u internisty i dietetyka, za jedne 85 zł. Potrzebne będą także aktualne wyniki badań: można przynieść własne lub wykonać je wcześniej w naszej Przychodni. Zapraszamy w sobotę, 23 stycznia 2016 roku.

 

Niestety z wiekiem dopada na coraz większa liczba przeróżnych chorób. Tylko co 5-10 osoba starsza nie zmaga się z żadnymi chorobami. Osoby starsze najczęściej skarżą się na zaburzenia pamięci, wahania nastroju, zaburzenia mowy, spowolnienie ruchowe lub kłopoty z poruszaniem się, problemy ze słuchem i pogorszenie wzroku. Pojawiają się także:

  • kłopoty dotyczące demencji (np. choroba Alzheimera),
  • dolegliwości sercowe,
  • choroby układy nerwowego (np. choroba Parkinsona),
  • choroby układu krążenia (np. nadciśnienie),
  • cukrzyca (cierpi na nią 40% osób po 65. roku życia)
  • osteoporoza (najbardziej narażone są osoby po 70. roku życia)
  • choroby oddechowego,
  • niektóre nowotwory (osoby powyżej 65. roku życia stanowią ponad 60% chorych),
  • czy wreszcie depresja (powyżej 70. roku życia kobiety zapadają na nią 2 razy częściej).

Wraz z wiekiem w pracy układu pokarmowego następuje szereg niekorzystnych zmian. Dodatkowo po przejściu na rentę lub emeryturę, następuje istotne obniżenie aktywności życiowej. Po 60. roku życia znacznie częściej mamy więc do czynienia z występowaniem niestrawności, biegunek, zaparć lub zgagi.

W połączeniu z kupowaniem i spożywaniem wysoko przetworzonych produktów o długim terminie ważności, o którym i tak starsze osoby często zapominają oraz upartym stosowaniem się do złych nawyków żywieniowych nabywanych przez całe życie, prowadzi to często do poważnego pogłębienia wielu problemów zdrowotnych. Z tego względu osoby starsze powinny stosować lekkostrawną ale bogatą w składniki odżywcze oraz dostosowaną często do bardzo wielu chorób dietę.

Serdecznie zapraszamy na „Bilans Zdrowia” dla osób starszych, który zostanie przeprowadzony przez lekarza specjalistę z zakresu chorób wewnętrznych (internistę) oraz dietetyka.

Możesz przyjść z własnymi wynikami badań (EKG, morfologia krwi, mocz badanie ogólne, poziom cukru we krwi, CRP, cholesterol, itp.) lub wykonać te badania w naszej Przychodni.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72, 71 300 12 73. Całkowity koszt konsultacji u lekarza internisty i wizyty u dietetyka to łącznie jedynie 85 zł. Zapraszamy w sobotę, 23 stycznia 2016 roku.

Zrób prezent swoim Dziadkom!

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.