Jak pozbyć się trądziku – konsultacje dermatologa


Lek. Anna Czajkowska. Dermatolog Wrocław. Wenerolog Wrocław. Lekarz Wrocław. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Anna Czajkowska
dermatolog

Lek. Magdalena Żychowska. Dermatolog Wrocław. Wenerolog Wrocław. Lekarz Wrocław. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Magdalena Żychowska
dermatolog

Jeśli nie możesz się pozbyć licznych zaskórników, wągrów i pryszczy, to cierpisz zapewne na trądzik pospolity. Bardzo trudno samodzielnie pozbyć się trądziku, najlepiej więc udać się na wizytę do dobrego dermatologa. Tylko dermatolog, po wnikliwej diagnozie, wskaże Ci sposoby jak skutecznie pozbyć się trądziku, przepisze odpowiednie leki na trądzik, wskaże odpowiednie sposoby pielęgnacji skóry trądzikowej.

Nasi lekarze dermatolodzy zapraszają  na wizytę do Centrum medycznego PRZYJAŹNI w sobotę, 30 stycznia 2016, w godzinach od 9:00 do 12:00. W tym dniu konsultacja dermatologa w promocyjnej cenie zaledwie 60 zł.

 

Trądzik pospolity jest najczęstszą chorobą skóry dotykającą około 80 % nastolatków oraz nawet 40 % kobiet po 35 roku życia, a także 20% noworodków do 2-3 roku życia.

Choroba ta jest uwarunkowana wieloma czynnikami, jednak najistotniejszym z nich jest zaburzona gospodarka hormonalna organizmu, powodująca nadprodukcja łoju przez gruczoły łojowe oraz nadmierne rogowacenie naskórka, który zamiast się złuszczać zatyka ujścia tych gruczołów, wskutek czego powstają zaskórniki. Dla bakterii zaskórniki są dużo lepszym środowiskiem niż zdrowa skóra. Szybko „odkrywają” to żyjące na powierzchni skóry bakterie Propionibacterium acne. Przenoszą się one do wnętrza zaskórników, a tam szybko namnażają, żywiąc się łojem i rozkładając go, co skutkuje uwalnianiem dużych ilości kwasów tłuszczowych. Te z kolei drażniąc skórę wywołują jej stany zapalne i zaskórniki zamiast się goić przemieniają się w formę trądziku zapalnego, czyli tzw. „pryszcze”.

Cechami charakterystycznymi skóry trądzikowej są widoczne gołym okiem: łojotok („świecąca się skóra”) oraz tzw. niedoskonałości, czyli zaskórniki, grudki, krosty, a nawet torbiele w miejscach wyjątkowo bogatych w gruczoły łojowe (twarz w strefie T, dekolt, plecy).

Z obserwacji wynika, że objawy trądziku mogą nasilać się pod wpływem zmęczenia, stresu oraz niektórych tłustych i słodkich pokarmów, jak np. frytki czy czekolada.

W przypadku skóry trądzikowej niezwykle ważna jest właściwa jej pielęgnacja. Wbrew opiniom niektórych osób starszej daty – rodziców, a zwłaszcza dziadków – trądzik nie powstaje z brudu. Przesadnie częste mycie może bowiem na tyle wysuszać skórę, że zmniejszy jednocześnie skuteczność stosowanych leków. Z drugiej strony większość chorych na trądzik mając tłustą skórę i myje ją często, aby była mniej błyszcząca. Jednak tylko pielęgnacja skóry zgodna z zalecaniami lekarza dermatologa, dobrana indywidualnie dla każdego pacjenta, może zagwarantować sukces w walce z trądzikiem. Oczekiwanie, aż natura sama upora się z chorobą nie jest w przypadku trądziku właściwym postępowaniem.

W postępowaniu terapeutycznym wykorzystuje się zarówno leki stosowane doustnie jak i maści, kremy do stosowania zewnętrznego. Niekiedy pacjenci musza również zmienić swoje nawyki żywieniowe. Odpowiednio przeprowadzona diagnostyka i zalecona farmakoterapia pozwala na ułożenie adekwatnej strategii leczniczej, co znacząco skraca czas trwania choroby oraz prowadzi do szybszej poprawy wyglądu skóry.

Szczególnym przypadkiem jest tzw. trądzik niemowlęcy. Tę odmianę trądziku odnotowuje już w pierwszych miesiącach życia. Trądzik ten swoim wyglądem przypomina ten, który pojawia się u nastolatków. Istnieje kilka teorii powstawania tego typu zmian u tak małych dzieci: z przegrzania, poziomu hormonów (androgeny), skłonności genetyczna). Niekiedy trądzik bywa mylony ze skaza białkowa.

 

Aby pozbyć się trądziku, wyprysków, pryszczy i innych niedoskonałości twojej cery zapisz się na wizytę do dermatologa, który dobierze indywidualny plan pielęgnacji i leczenia. Nasz dermatolog pomoże również w przypadkach innych zmian chorobowych i problemów dotyczących skóry, włosów i paznokci.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72, 71 300 12 73. Całkowity koszt konsultacji u lekarza dermatologa to jedynie 60 zł. Zapraszamy w sobotę, 30 stycznia 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

Stronę aktualności znajdowano między innymi po podaniu poniższych fraz:

dermatolog wrocławjak pozbyć się trądziku
dobry dermatolog wrocławleczenie trądziku
dermatolog wrocław krzykipryszcze
dermatolog wrocław prywatniewypryski na twarzy