Dlaczego warto codziennie zjeść jabłko

Jabłko to owoc, który ma wiele zalet dla naszego zdrowia i urody. Zawiera witaminy, minerały, błonnik i antyoksydanty, które wspomagają nasz organizm w różnych aspektach. Oto kilka powodów, dla których warto codziennie zjeść jabłko:

  • Jabłko chroni nasze serce. Obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, zapobiega miażdżycy i zawałom. Badania wykazały, że osoby, które regularnie jedzą jabłka, mają o 20% mniejsze ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
  • Jabłko wspiera naszą odporność. Zawiera witaminę C i flawonoidy, które wzmacniają nasz układ immunologiczny i chronią przed infekcjami. Witamina C pomaga w produkcji białych krwinek, które zwalczają bakterie i wirusy. Flawonoidy to związki roślinne, które mają działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.
  • Jabłko reguluje naszą przemianę materii. Dostarcza błonnik, który poprawia trawienie, zapobiega zaparciom i oczyszcza jelita. Ponadto, jabłko ma niski indeks glikemiczny, co oznacza, że nie podnosi gwałtownie poziomu cukru we krwi i pomaga w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy. Błonnik także daje uczucie sytości i pomaga w kontroli apetytu i wadze.
  • Jabłko dba o naszą urodę. Zawiera witaminę E i polifenole, które opóźniają procesy starzenia się skóry, włosów i paznokci. Jabłko nawilża, odżywia i wygładza naszą cerę, a także zapobiega przebarwieniom i trądzikowi. Witamina E i polifenole to silne antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki, odpowiedzialne za uszkodzenia komórek i tkanki.

Jak widać, jabłko to prawdziwy skarb natury, który możemy cieszyć się przez cały rok. Nie bez powodu mówi się, że jabłko dziennie to lekarz niepotrzebny. Zatem nie zwlekaj i zacznij jeść jabłko codziennie, a zobaczysz, jak poprawi się Twoje samopoczucie i wygląd.

Serdecznie ZAPRASZAMY do Centrum Medycznego Przyjaźni na konsultacje.  Nasi lekarze, którzy na co dzień pracują w szpitalach, skutecznie pomogą w terapii.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72 lub 71 300 12 73

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

chirurg naczyniowy
chirurgia
Chirurg Wrocław
naczynia krwionośne

Zostaw komentarz

18 − nine =