Medycyna estetyczna – bezpłatne konsultacje


Lek. Anna Czajkowska. Dermatolog Wrocław. Wenerolog Wrocław. Lekarz Wrocław. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Anna Czajkowska
Dermatolog / Wenereolog

Lek. Magdalena Żychowska. Dermatolog Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Magdalena Żychowska
Dermatolog / Wenereolog

Atrakcyjny, przykuwający uwagę wygląd kobiety czy mężczyzny to coś, co we współczesnym świecie jest kojarzone z sukcesem i osiągnięciami zawodowymi oraz szczęściem w życiu prywatnym.

Niestety, czy to ze względu na prędkość współczesnego życia, też z powodu innych czynników, na które zupełnie nie mamy wpływu (np. genetyka), nasza uroda ma tendencję do blaknięcia wraz z upływających nieubłaganie lat.

Na szczęście dla osób, którym w szczególności zależy na zachowaniu atrakcyjnego wyglądu, istnieje gałąź medycyny o nazwie medycyna estetyczna, której głównym celem jest poprawianie niedoskonałości urody oraz odejmowanie lat.

Zapraszamy do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny estetycznej i dermatologicznej, które odbędą się w sobotę, w dniu 29 października 2016 roku, w godzinach 9:00-12:00.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się szeroko pojętą poprawą wyglądu osób znajdujących się w różnym przedziale wiekowym. Działania lekarzy medycyny estetycznej obejmują między innymi zabiegi, które mają na celu przywrócenie dawnego wyglądu (np. skóry) osobom, które uznały, iż za bardzo odcisnęło się na nich piętno wielu przeżytych lat. Z drugiej strony medycyna estetyczna jest też w stanie także pomóc młodszym pacjentom, chcącym wycisnąć jak najwięcej ze swojego naturalnego wyglądu, poprzez delikatne zabiegi uwydatniające w szczególności to, co w ich aparycji najbardziej cieszy oko. Ten dział medycyny oferuje również pomoc ofiarom szpecących wypadków czy chorób: głębokie blizny, rozległe oparzenie czy inne defekty skóry – skuteczne wyleczenie wszystkich tych przypadłości jest z pomocą szerokiego zakresu możliwości medycyny estetycznej jak najbardziej możliwe.

Medycyna estetyczna bardzo często jest mylona z chirurgią plastyczną. Chociaż cel obu dziedzin jest podobny – poprawa wyglądu pacjentów – to już metody, jakie używają by osiągnąć swój zamiar są zupełnie inne. W chirurgii plastycznej, skądinąd słusznie kojarzonej w powszechnej świadomości z nieco złowrogim wizerunkiem chirurga dzierżącego skalpel, używa się zdecydowanie bardziej inwazyjnych metod, wymagających więcej poświęcenia ze strony pacjenta (aczkolwiek przynoszących też bardziej spektakularne rezultaty). Decydując się natomiast na zabieg z medycyny estetycznej, w większości przypadków nie musimy obawiać się bolesnego spotkania z ostrymi narzędziami, po którym czeka nas długi okres rekonwalescencji pod ochronną warstwą bandaży. We współczesnej medycynie estetycznej używa się przede wszystkim nowoczesnych laserów oraz strzykawek, czyli narzędzi o precyzji wręcz punktowej i mało inwazyjnych właściwościach. Oznacza to, że do wielu zabiegów można przystąpić praktycznie „z marszu”, nie obawiając się bolesnych doznań czy poważnych skutków ubocznych. Nie oznacza to oczywiście, że do wszystkich procedur można podejść bez przygotowania, jednak faktem jest, że w większości są one dość przystępne i „wygodne” ze względu na to, że nie wymagają poświęcenia naszego cennego czasu.

Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzana są przez profesjonalnie przeszkolonych lekarzy. Jako, że osoba poddawana medycynie estetycznej nie jest osobą z definicji chorą, dokładny przebieg współpracy pomiędzy lekarzem a pacjentem w dużym stopniu zależy od właśnie niej. Dzięki temu powstają luźniejsze relacje na linii doktor-pacjent, które pozwalają na łatwiejsze komunikowanie tego, co chce osiągnąć osoba odwiedzająca gabinet medycyny estetycznej.

Na jakie problemy medycyna estetyczna może pomóc?

Medycyna estetyczna może pomóc w szerokim zakresie problemów związanych z wyglądem zewnętrznym. Do skorzystania z jej możliwości szczególnie zachęcamy osoby, które chcą:

 • zniwelować wiotkość w obrębie brzucha, wewnętrznej strony ramion, ud, skóry dłoni oraz obszaru nad kolanami;
 • poprawić opadający owal twarzy bądź opadające policzki i powieki;
 • wygładzić bruzdy oraz zmarszczki w obrębie warg i nosa;
 • odmłodzić skórę twarz i szyi;
 • zniwelować niepożądane zmiany skórne spowodowane ciążą;
 • poddać się ogólnej profilaktyce przeciwstarzeniowej;
 • usunąć przebarwienia i rumień;
 • zmniejszyć głębokość blizn trądzikowych oraz pooperacyjnych;
 • poprawić sprężystość skóry;
 • zawęzić pory;
 • dokonać minilifingu;
 • … oraz bardzo wiele innych.

Laser w medycynie estetycznej

Nowoczesne lasery są jednym z ulubionych, a zarazem jednym z najskuteczniejszych narzędzi medycyny estetycznej, święcących triumfy w gabinetach na całym świecie. Laser w medycynie estetycznej służy przede wszystkim do wypalania bądź odparowywania niepożądanych zmian skórnych. Skóra podrażniona stężoną wiązką ciepła emitowaną przez laser aktywuje dodatkowo naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu świeżo usunięte defekty skórne samoistnie pokrywają się nową, zupełnie zdrową tkanką. Choć wypalanie skóry laserem może brzmieć nieco groźnie, w rzeczywistości zupełnie nie ma się czego bać – urządzenia te są niezwykle precyzyjne, zatem doświadczony operator podrażni wiązką ciepła tylko te miejsca, które wymagają lekarskiej interwencji.

Za pomocą lasera można skutecznie i trwale usuwać niechciane owłosienie z wybranego miejsca na ciele, eliminować blizny oraz znamiona, a także z powodzeniem leczyć trądzik, nawet w tej cięższej odmianie. Parametry lasera można łatwo modyfikować, zatem za każdym razem jest on odpowiednio dostosowywany przez lekarza do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Czas trwania zabiegu oraz stopień jego bolesności zależy zarówno od rodzaju leczonych zmian skórnych jak i ich rozległości, ale nie musimy obawiać się ani, że spędzimy w gabinecie kilka godzin (najczęściej jest to przedział od kilkunastu minut do godziny) ani że będziemy przez ten czas zwijać się z bólu. W przypadku procedur, o których wiadomo, że mogą być bolesne, stosowane są różnego rodzaju środki zmniejszające nieprzyjemne doznania (np. znieczulający krem Emla).

Należy pamiętać, by przed zabiegiem laserowym przez około miesiąc czasu unikać nadmiernego wystawienia na słońce. Po zabiegu natomiast mogą pojawić się zaczerwienienia bądź rumień. Nie należy jednak się tym martwić. To naturalne objawy, które przemijają w ciągu 3-5 dni. Po tym czasie skóra staje się gładsza, jędrniejsza oraz bardziej elastyczna.

Mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Mezoterapia to mało inwazyjny sposób na odmłodzenie skóry na całym ciele. Do korzystania z jego zalet zachęcamy między innymi osoby, które po innych przebytych zabiegach medycyny estetycznej chcą przyspieszyć naturalne procesy gojenia oraz regeneracji skóry. Mezoterapia pomaga także pacjentom chcącym zminimalizować widoczne oznaki starzenia się skóry w postaci fałd czy zmarszczek. Z mezoterapii mogą również z powodzeniem skorzystać mężczyźni chcący zniwelować efekty łysienia typu męskiego.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu cienką igłą specjalnie przygotowanego preparatu. Poza uzdrawiającymi właściwościami wprowadzanego preparatu zawierającego kwas hialuronowy i koktajle witaminowe, na skórę pozytywnie działają też same nakłucia sprawiające, że skóra uruchamia swoje naturalne odruchy naprawcze, przez co zaczyna wytwarzać się elastyna i kolagen. Dzięki temu skóra staje się jeszcze jędrniejsza oraz gładsza.

W naszym gabinecie stosujemy również w zastrzykach takie preparaty jak osocze bogatopłytkowe oraz preparaty na bazie kwasu hialuronowego i witamin. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, preparaty podajemy osobno, bądź przygotowujemy z nich specjalnie dobrany koktajl.

Cały zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po jego zakończeniu można bez żadnych problemów wrócić do normalnego, codziennego życia. W celu utrzymania widocznych efektów mezoterapii zabieg ten można wielokrotnie powtarzać, najlepiej w odstępie roku.

Peeling w medycynie estetycznej

Peeling, znany też fachowo jako proces złuszczania naskórka, to zabieg skutecznie pomagający na takie dolegliwości jak cera trądzikowa. Doskonale również nadaje się do ogólnej poprawy witalności skóry. Peeling stosowany jest także do opóźniania widocznych skutków starzenia, poprzez spłycanie zmarszczek oraz innych zmian skórnych spowodowanych upływem lat.

Rodzajów peelingów jest wiele i każdy z nich używa trochę innych metod oraz środków. Rozróżniamy chociażby takie peelingi jak: migdałowy, kwas glikolowy, dna recovery peel czy też easy peel. Pomimo pewnych różnic, wszystkie używane są do podobnych celów, takich jak usuwanie oznak starzenia, likwidowanie rozstępów czy też niwelowanie trądziku. W trakcie konsultacji lekarz wykorzystuje swoją wiedzę, by dobrać najlepszy możliwy zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta. Inną wspólną cechą tych zabiegów jest ich bezbolesność oraz brak skutków ubocznych – po zakończeniu zabiegu można spokojnie powrócić do pracy bądź innych zajęć, bez obawy o własne zdrowie i samopoczucie. Po niektórych zabiegach może pojawić się złuszczenie naskórka lub lekkie zaróżowienie, jednak objawy te nie powinny być powodem do obaw. Zazwyczaj samoistnie ustępują po krótkim czasie.

Czas wykonania zabiegu peelingu to najczęściej około pół godziny. Jego pierwsze efekty widać natychmiast po jego zakończeniu. Aby jednak osiągnąć jak najlepsze rezultaty, zabieg najlepiej powtórzyć jeszcze kilka razy. Ilość powtórzeń oraz odstępy czasu, w jakich powinny się odbyć, są indywidualnie ustalane z lekarzem.


Zapraszamy do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny estetycznej i dermatologicznej, które odbędą się w sobotę, w dniu 29 października 2016 roku, w godzinach 9:00-12:00.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

medycyna estetyczna wrocławkwas hialuronowy wrocław
zabiegi kosmetyczne wrocławosocze bogatopłytkowe wrocław
odmładzanie wrocławmezoterapia wrocław
usuwanie zmarszczek wrocławpeeling wrocław

Zostaw komentarz

sixteen − thirteen =