Najczęstsze urazy w sezonie zimowym – jak ich uniknąć

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-10

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-6

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-8

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-4

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-9a

urazy-centrum-medyczne-przyjazni-1

Jedną z najprzyjemniejszych atrakcji zimowych jest zabawa, którą ty i twoja rodzina możecie sobie zafundować dzięki wszelkiego rodzaju zimowym aktywnościom i sportom. Od hokeja na lodzie i jazdy na łyżwach po jazdę na nartach i snowboardzie — istnieje wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu i dobrą zabawę zimą. Zwłaszcza dla dzieci na przykład jazda na sankach to jedno z najlepszych wspomnień z dzieciństwa z zimowych sezonów.

Te zimowe zajęcia mogą być dość ryzykowne, jeśli nie ćwiczysz i nie zachowujesz kondycji fizycznej. Upadki i kolizje podczas wielu zimowych aktywności mogą powodować różne rodzaje urazów. Złamane kości oraz sztywne mięśnie i stawy to jedne z najczęściej zgłaszanych urazów, jeśli chodzi o sporty i zajęcia na świeżym powietrzu.

Najczęściej spotykane rodzaje urazów zimowych

Zimowe upadki powodują różnego rodzaju urazy, które mogą wahać się od łagodnych i łatwych do wyleczenia do ciężkich i długotrwałych. Niektóre z urazów powstałych w wyniku tych niefortunnych zdarzeń zimą najczęściej obejmują:

– urazy głowy

– urazy barku

– urazy pleców

– ból i napięcie szyi

– bolesność stawu kolanowego

– skręcenia nadgarstka

– złamania i zwichnięcia łokcia

– skręcenia i nadwyrężenia stawu skokowego

– złamanie biodra

Jak zapobiegać zimowym urazom

Wiele z tych zimowych wypadków jest dość powszechnych, a przecież można im łatwo zapobiec, postępując ostrożnie i racjonalnie:

 

– Dokładnie i regularnie zabezpieczamy podjazdy, chodniki i schody

– Ostrożnie przechodź przez parkingi i zapewnij dzieciom i seniorom dodatkowe wsparcie

– Rozciągnij się i rozgrzej przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia fizycznego.

W naszym Centrum możesz uzyskać profesjonalną pomoc w razie tego typu urazów u lekarzy, których widzisz po prawej stronie artykułu.

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

Zostaw komentarz

14 + 5 =