Ortopeda: terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP), iniekcje kwasu hialuronowego i blokady


Lek. Jakub Jonkisz. Ortopeda Wrocław. Ortopeda sportowy Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Jakub Jonkisz
Ortopeda / Ortopeda sportowy

Lek. Bartosz Kopczyński. Ortopeda Wrocław. Ortopeda dziecięcy Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Bartosz Kopczyński
Ortopeda / Ortopeda dziecięcy

Lek. Maciej Dejnek. Ortopeda Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Maciej Dejnek
Ortopeda

Nowoczesna ortopedia poza chirurgiczną interwencją ma do dyspozycji wiele innych skutecznych sposobów leczenia, które przyspieszają regenerację zarówno po urazach, jak i w postępujących zwyrodnieniach chrząstki stawowej.

W Centrum Medycznym PRZYJAŹNI, nasi lekarze ortopedzi Jakub Jonkisz, Bartosz Kopczyński i Maciej Dejnek prowadzą terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP), wykonują iniekcje kwasu hialuronowego oraz blokady około- i dostawowe.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub zabieg: 71 300 12 72, 71 300 12 73.


Nasze stawy są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju urazy. Kontuzje stawów mogą spotkać nie tylko intensywnie uprawiających różne dyscypliny sportowe. Na takie ryzyko narażone są również osoby prowadzące bierny i siedzący tryb życia, a szczególnie te zmagające się z otyłością, która obciąża zwłaszcza biodra i kolana nadprogramowymi kilogramami.

Zmiany w stawach mają też swoje źródło w wielu schorzeniach. W reumatologii chorobą najbardziej atakującą duże stawy naszego ciała jest RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów. W endokrynologii najczęściej są to choroby tarczycy. Dołożyć swoje potrafią również choroby metaboliczne i zakaźne. Zmiany zapalne błony maziowej spowodowane zakażeniem chlamydiami, boreliozą lub innymi bakteriami czy wirusami prowadzą często do uszkodzeń chrząstki stawowej, a w konsekwencji do zmian zwyrodnieniowych stawów.

Wraz z wiekiem praktycznie wszystkich mniej lub bardziej zaczyna dotyczyć zwyrodnienie stawów, fachowo zwane osteoartroza. Cierpi na nie około 20% osób powyżej 40. roku życia, a jeszcze większe problemy mają osoby po 50. roku życia. Zwyrodnienie stawu jest powolnym, rozwijającym się i postępującym w miarę upływu lat upośledzeniem funkcji stawów powstającym na skutek degeneracji chrząstki stawowej. Przeciążenia i mikrourazy powodują stopniowe niszczenie i zniekształcenie powierzchni chrząstki stawów.

Poza chirurgiczną interwencją do walki z urazami i stanami zapalnymi stawów oraz osteoartrozą wkraczają coraz lepsze i coraz skuteczniejsze metody leczenia. Nowoczesna ortopedia ma do dyspozycji wiele odpowiednich sposobów leczenia, które przyspieszają regenerację zarówno po urazach, jak i w postępujących zwyrodnieniach chrząstki stawowej.

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM (PRP)

Obecnie najbardziej zaawansowanym biologicznie sposobem bezoperacyjnej regeneracji stawów oraz łagodzenia stanów zapalnych ścięgien i mięśni jest terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma – PRP) zwane jest też czynnikami wzrostu (ang. Growth Factors). PRP to wysoko skoncentrowana objętość płytek krwi, czyli trombocytów.

Właściwości lecznicze preparatów PRP doceniła nie tylko medycyna estetyczna, ale także ortopedia. W celu regeneracji i leczenia kontuzji, PRP jest bardzo często stosowane u sportowców ze światowej czołówki. Korzysta z niej słynny klub piłkarski FC Barcelona, jeden z najlepszych golfistów świata Tiger Woods, czy Kobe Bryant – gwiazda koszykarskiej ligi NBA. Obecnie z dobrodziejstw terapii osoczem bogatopłytkowym mogą także korzystać Pacjenci Centrum Medycznego PRZYJAŹNI.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) jest jednym z typowych przykładów bardzo dynamicznie rozwijającej się medycyny regeneracyjnej. Nie stosuje się tu żadnych leków, a na ratunek stawom przychodzi nasza własna krew. Najpierw z żyły pacjenta jest pobierana krew, która zostaje w jałowy sposób przeniesiona do specjalnego separatora, który umieszcza się w wirówce. Poprzez proces podwójnego wirowania trombocyty rozproszone w niewielkiej ilości osocza zostają wyodrębnione z krwi pacjenta. Tak przygotowaną substancję wstrzykuje się następnie pacjentowi w chore miejsce.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) wstrzyknięte w chore tkanki silnie stymuluje naprawę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki lub kości. Płytki krwi pobudzają migrację komórek do miejsca uszkodzenia oraz ich namnażanie. Ta metoda leczenia przynosi szybkie i bardzo stabilne efekty. Po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego Pacjenci mogą także znacząco ograniczyć farmakoterapię i stosować mniej standardowych leków przeciwbólowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z innymi schorzeniami, gdyż ich organizm nie jest obciążany dodatkowymi lekami. Osoby bardzo aktywne fizycznie szybciej odzyskują swoją sprawność.

Terapia stawów osoczem bogatopłytkowym jest metodą bardzo zbliżoną do terapii komórkami macierzystymi. Pozyskanie komórek macierzystych jest jednak procesem o wiele bardziej skomplikowanym, a zatem jednocześnie wielokrotnie droższym, niż pozyskanie osocza bogatopłytkowego. Obie terapie mają nieco inny mechanizm działania, lecz podobny skutek. Zadaniem komórek macierzystych jest wytworzenie z nich tej samej tkanki, w którą zostają podane. Z kolei leczenie osoczem bogatopłytkowym (PRP) stymuluje naturalne namnażanie komórek macierzystych i przede wszystkim przyspiesza procesy naprawcze w tkance. Obie metody łączy zminimalizowane ryzyko powikłań, ponieważ pacjentowi podawany jest materiał pochodzący z jego własnego organizmu. Nie ma tutaj żadnej możliwości zarażenia się chorobami zakaźnymi, w tym groźnymi dla życia wirusami, ponieważ dostajemy preparat ze swojej własnej krwi.

Terapie osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz komórkami macierzystymi są dziś podstawą medycyny regeneracyjnej i odgrywają coraz bardziej znaczącą rolę terapeutyczną, zastępując często klasyczne metody leczenia.

W Centrum Medycznym PRZYJAŹNI zaufaliśmy jałowym i jednorazowym zestawom do separacji osocza bogatopłytkowego europejskiej firmy NEOREGEN – Dr PRP. Jest to najlepszy producent zestawów, które dają gwarancję uzyskania koncentratu PRP o wysokim zagęszczeniu, który będzie skuteczny w leczeniu.

INIEKCJE KWASU HIALURONOWEGO (WISKOSUPLEMENTACJA)

Kolejnym sposobem leczenia regeneracyjnego chrząstki stawowej i ścięgieniniekcje kwasu hialuronowego nazywane inaczej wiskosuplementacją. Kwas hialuronowy w sposób naturalny występuje w naszym organizmie. Człowiek ma w organizmie przeciętnie od 7 do 9 gr czystego kwasu hialuronowego. Ponieważ ma on doskonałe zdolności do wiązania wody, dlatego jest na przykład składnikiem wielu kropli do oczu stosowanych choćby w tzw. zespole suchego oka. Jest również bardzo często wykorzystywany w chirurgii plastycznej i kosmetycznej (likwidacja zmarszczek oraz inne korekcje kosmetyczne). Natomiast w naszych stawach kwas hialuronowy jest wykorzystywany przy każdym ruchu. Ma wpływ na płynność pracy stawów i poślizg pomiędzy chrząstkami tworzącymi staw. Jest częścią „smaru”, dzięki któremu nasze stawy są w stanie funkcjonować. Niestety jego ilość i jakość w naszym organizmie maleje wraz z wiekiem. W efekcie spadająca lepko-sprężystość płynu stawowego nie chroni już prawidłowo powierzchni chrząstek stawowych przed siłami tarcia prowadząc do uszkodzeń stawów. Dzięki iniekcjom dostawowym kwas hialuronowy podany w wyższym stężeniu działa na chrząstkę regeneracyjnie.

Z końcem lat 80. zaczęto produkować odpowiednie preparaty do iniekcji dostawowych kwasu hialuronowego. Preparaty pozyskuje się w sposób naturalny, a obecnie najczęstszym ich źródłem jest proces biofermentacji, czyli wytwarzania kwasu na bazie bakterii Streptococus equi. Podawanie dostawowo wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja) przywraca prawidłowe właściwości płynu stawowego przez uzupełnienie jego brakującej ilość oraz poprawienie właściwości lepko-sprężystych. Tym samym chroni on powierzchnie chrząstek stawowych przed uszkodzeniami. Zastosowanie terapii kwasem hialuronowym znosi dolegliwości bólowe i zwiększa ruchomość stawów. Kwas hialuronowy wpływa także na redukcję procesu zapalnego oraz ma nie do końca jeszcze wyjaśnione działanie przeciwbólowe.

Najnowsze preparaty posiadają kwas hialuronowy stabilizowany, aby efekty terapii utrzymywały się najdłużej, czyli aby 3 iniekcje wystarczały nawet na 8-12 miesięcy. Terapię kawasem hialuronowym można wielokrotnie powtarzać i wykonywać na wielu stawach bez jakichkolwiek istotnych skutków ubocznych. Więcej informacji można uzyskać u lekarzy Centrum Medycznego PRZYJAŹNI, którzy wykonują takie zastrzyki.

BLOKADY OKOŁO- I DOSTAWOWE

Osoby, które zmagają się z silnym bólem i stanami zapalnymi występującymi w stawach poznajemy najczęściej po dużej ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Bóle stawów są w tym wypadku związane z zachodzącymi w nich procesami degeneracyjnymi. Pacjenci skarżą się na takie bóle głownie w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych i biodrowych. W takiej sytuacji dużą ulgę przyniesie zastosowanie przez lekarza ortopedę blokady okołostawowej lub wewnątrzstawowej.

W ramach zabiegu struktury stawu, a więc więzadła, ścięgna, mięśnie czy torebkę stawową ostrzykuje się specjalnym środkiem o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W ten sposób można znacznie uśmierzyć ból, a także zmniejszyć lub wyeliminować stan zapalny. Pozwala to na zredukowanie ilości przyjmowanych doustnie leków przeciwbólowych, które nie tylko przynoszą liczne skutki uboczne, ale odchudzają też znacząco portfele Pacjentów. Inwestycja w blokadę około- lub dostawową pozwala nie tylko chronić żołądek, wątrobę czy nerki przed zgubnymi skutkami przewlekłego stosowania leków przeciwbólowych, ale także znacznie zmniejsza koszty leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów.

Blokad okołostawowych nie powinno się jednak stosować ani zbyt często ani długotrwale. Należy patrzeć na tę możliwość leczenia dopiero po wyczerpaniu możliwości leczenia regeneracyjnego oraz prowadzić je pod nadzorem lekarzy wyspecjalizowanych w tej dziedzinie leczenia.

Ortopedzi, lek. Jakub Jonkisz, lek. Bartosz Kopczyński i lek. Maciej Dejnek, zapraszają do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP), iniekcje kwasu hialuronowego oraz blokady około- lub dostawowe.

Zadzwoń i umów się na wizytę lub zabieg: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Serdecznie zapraszamy!

Cennik iniekcji, konsultacji i badań

Usługa
Cena
Lekarz
Gabinet
Usługa
Cena
Lekarz
Gabinet
Konsultacje ortopedyczne
Konsultacja ortopedy170 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Konsultacja ortopedy190 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy190 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Konsultacja ortopedy dziecięcego190 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy z badaniem USG260 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Konsultacja ortopedy z badaniem USG260 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy z badaniem USG260 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Przesiewowe badanie USG stawów biodrowych u noworodków i niemowląt wraz z konsultacją ortopedyczną290 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy po wykonaniu zleconych badań rezonansu magnetycznego (MRI) lub zdjęcia rentgenowskiego (RTG)90 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Punkcje stawów
Punkcja stawu100 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Punkcja stawu100 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Punkcja stawu100 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Blokady śródstawowe i okołostawowe
Blokada śródstawowa lub okołostawowa: stawu kolanowego, stawu barkowego, ostrogi piętowej, „łokcia tenisisty”, „łokcia golfisty”140 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Blokada stawu biodrowego pod kontrolą USG140 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Blokada śródstawowa lub okołostawowa: stawu kolanowego, stawu barkowego, ostrogi piętowej, „łokcia tenisisty”, „łokcia golfisty”140 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Blokada stawu biodrowego pod kontrolą USG140 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Blokada śródstawowa lub okołostawowa: stawu kolanowego, stawu barkowego, ostrogi piętowej, „łokcia tenisisty”, „łokcia golfisty”140 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Blokada stawu biodrowego pod kontrolą USG140 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Konsultacja ortopedy z blokadą dostawową (także pod kontrolą USG)290 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Konsultacja ortopedy z blokadą dostawową (także pod kontrolą USG)300 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy z blokadą dostawową (także pod kontrolą USG)300 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego (wiskosuplementacja) - leczenie regeneracyjne
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego ORTOVISC PLUS 30mg w 2ml (2)300 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE 40mg w 2ml(2)300 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA 44mg w 2ml (2)370 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE ONE 80mg w 4ml (2)450 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA ONE 120mg w 4,8ml (2)610 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego MONOVISC PLUS 88mg w 4ml (2)650 zł (2)Lek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego ORTOVISC PLUS 30mg w 2ml (2)300 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE 40mg w 2ml(2)300 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA 44mg w 2ml (2)370 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE ONE 80mg w 4ml (2)450 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA ONE 120mg w 4,8ml (2)610 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego MONOVISC PLUS 88mg w 4ml (2)650 zł (2)Lek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego ORTOVISC PLUS 30mg w 2ml (2)300 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE 40mg w 2ml(2)300 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA 44mg w 2ml (2)370 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego SYNOCROM FORTE ONE 80mg w 4ml (2)450 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego BIOLEVOX HA ONE 120mg w 4,8ml (2)610 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego MONOVISC PLUS 88mg w 4ml (2)650 zł (2)Lek. Maciej DejnekOrtopeda
(2) Wymienione preparaty w cenie zabiegu, cena obejmuje również konsultację ortopedyczną w dniu zabiegu.
Iniekcje dostawowe i okołostawowe z osocza bogatopłytkowego PRP (Platelet Rich Plasma) - leczenie biologiczne
Konsultacja ortopedy z iniekcją dostawową lub okołostawową z osocza bogatopłytkowego (PRP): staw kolanowy, staw barkowy, staw skokowy, staw krzyżowo-biodrowy, ostroga piętowa, "łokieć tenisisty", "łokieć golfisty"780 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Konsultacja ortopedy z iniekcją dostawową lub okołostawową z osocza bogatopłytkowego (PRP): staw kolanowy, staw barkowy, staw skokowy, staw krzyżowo-biodrowy, ostroga piętowa, "łokieć tenisisty", "łokieć golfisty"780 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Konsultacja ortopedy z iniekcją dostawową lub okołostawową z osocza bogatopłytkowego (PRP): staw kolanowy, staw barkowy, staw skokowy, staw krzyżowo-biodrowy, ostroga piętowa, "łokieć tenisisty", "łokieć golfisty"780 złLek. Maciej DejnekOrtopeda
Wizyta kontrolna u ortopedy po ostrzyknięciu osoczem bogatpłytkowym (PRP)BEZPŁATNIELek. Jakub JonkiszOrtopeda
Wizyta kontrolna u ortopedy po ostrzyknięciu osoczem bogatpłytkowym (PRP)BEZPŁATNIELek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Wizyta kontrolna u ortopedy po ostrzyknięciu osoczem bogatpłytkowym (PRP)BEZPŁATNIELek. Maciej DejnekOrtopeda
Inne iniekcje dostawowe
Iniekcja dostawowa preparatu NOLTREX - syntetyczna płynna endoproteza900 złLek. Jakub JonkiszOrtopeda
Iniekcja dostawowa preparatu NOLTREX - syntetyczna płynna endoproteza900 złLek. Bartosz KopczyńskiOrtopeda
Iniekcja dostawowa preparatu NOLTREX - syntetyczna płynna endoproteza900 złLek. Maciej DejnekOrtopeda

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

ortopeda wrocławterapia osoczem bogatopłytkowym wrocław
ortopeda wrocław prywatnieterapia prp wrocław
lekarz ortopeda wrocławzastrzyki kwasu hialuronowego wrocław
ortopeda sportowy wrocławortopeda blokady wrocław

Zostaw komentarz

five × one =