Dermatolog zajmuje się zmianami chorobowymi dotyczącymi skóry, włosów i paznokci oraz innymi chorobami ogólnoustrojowymi ujawniającymi się na skórze

Lekarze

Lek. Anna Czajkowska. Dermatolog Wrocław. Wenerolog Wrocław. Lekarz Wrocław. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Dr n. med. Anna Czajkowska
Dermatolog / Wenerolog

204825552_10224667754102639_8168689027015677565_n (1)Lek. Marta Nogaj
Dermatolog / Wenerolog

Opis Gabinetu

Dermatolog czy Wenerolog? Na szczęście to jedna i ta sama osoba! Specjalizacja z dermatologii i wenerologii jest obszerną dziedziną medycyny, która bada przyczyny i patomechanizmy chorób skóry oraz nieustannie poszukuje nowych rozwiązań terapii i zapobiegania dermatozom. Specjalizacja ta obejmuje wiele zagadnień od anatomii, histologii i fizjologii skóry przez zaburzenia rozwoju skóry po stany przednowotworowe i nowotwory skóry.

Do lekarza dermatologa w dużej mierze zgłaszają się młode osoby skierowane przez lekarza rodzinnego z powodu najczęściej trądziku pospolitego, pokrzywki, wyprysków czy łuszczycy. Lekarz dermatolog pomoże również w ocenie znamion melanocytowych, czyli popularnych “pieprzyków” i zaleci skuteczną profilaktykę zapobiegającą rozwojowi czerniaka złośliwego. W wielu wypadkach objawy skórne są objawem towarzyszącym innym chorobą, które dermatolog rozpozna i skieruje do specjalisty w celu wyleczenia choroby podstawowej.

Należy pamiętać, że choroby dermatologiczne dotyczą osób w różnym wieku, dlatego u tego specjalisty możemy zasięgnąć porady zarówno dla naszych dzieci jak i osób starszych. Każdy pacjent jest osobą indywidualną z indywidualnymi potrzebami, stąd ważne jest by podczas wizyty otwarcie rozmawiać z lekarzem, bez obawy przed oceną, również o chorobach przenoszonych drogą płciową, czym zajmuję się wenerologia stanowiąca drugi człon specjalizacji z dermatologii.

Chorobami wenerycznymi można zarazić się poprzez kontakty seksualne z osobą chorą bądź będącą nosicielem drobnoustrojów chorobotwórczych. Niestety tą grupą chorób można zarazić się pomimo stosowania np. prezerwatywy. Do wachlarza chorób wenerycznych leczonych przez dermatologa zaliczamy: kiłę, kłykciny kończyste, świerzb, wszawice łonową, opryszczkę narządów płciowych, rzęsistkowicę oraz wiele innych.

Nasi lekarze dermatolodzy zapewnią dyskrecję, udzielą pomocy, doradzą jak się obronić przed chorobą, zwłaszcza wenerologiczną, a także pomogą w walce z nią naszemu partnerowi.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online


Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

  czat lub    formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Lekarz
Usługa
Cena
Lekarz
Konsultacja dermatologa / wenerologa220 złDr. n. med. Anna Czajkowska
Konsultacja dermatologa / wenerologa270 złLek. Marta Nogaj
Konsultacja dermatologa z dermatoskopią270 złDr. n. med. Anna Czajkowska
Konsultacja dermatologa z dermatoskopią270 złLek. Marta Nogaj
Konsultacja dermatologa + krioterapia (pierwsza wizyta): wymrażanie 1 zmiany skórnej290 złLek. Marta Nogaj
Konsultacja dermatologa + krioterapia (pierwsza wizyta): wymrażanie 1 zmiany skórnej290 złDr. n. med. Anna Czajkowska
Krioterapia (kolejne wizyty): wymrażanie 1 zmiany skórnej100 złLek. Marta Nogaj
Krioterapia (kolejne wizyty): wymrażanie 1 zmiany skórnej100 złDr. n. med. Anna Czajkowska

dermatolog wrocławdermatolog wrocław krzyki
wenerolog wrocławleczenie trądziku wrocław
dermatolog wrocław prywatnieleczenie AZS wrocław
dobry dermatolog wrocławdobry dermatolog wrocław prywatnie