Diabetologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem cukrzycy i jej powikłań oraz innych zaburzeń gospodarki cukrowej.

Lekarze

Dr n. med. Barbara Jednoróg-Wójcik  - Lekarz specjalista diabetolog. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNIDr n. med. Barbara Jednoróg-Wójcik
Diabetolog / Internista

Opis Gabinetu

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem cukrzycy i jej powikłań oraz innych zaburzeń gospodarki cukrowej.

Cukrzyca charakteryzująca się hiperglikemią, czyli podwyższonym poziomem glukozy we krwi jest powszechną chorobą metaboliczną, która nie daje często charakterystycznych objawów w początkowym okresie zachorowania. Dlatego tak ważne jest regularne badanie przesiewowe w kierunku tej choroby. Podwyższony poziom cukru (powyżej 120 mg% na czczo) jest spowodowany nieprawidłowym wydzielaniem insuliny, hormonu trzustki odpowiedzialnego za metabolizm cukrów w organizmie człowieka.

Nasi lekarze diabetolodzy przeprowadzą szczegółową diagnostykę cukrzycy uwzględniając test obciążeniowy oraz krzywą cukrową. Zaproponują odpowiednie leczenie zależne od typu choroby oraz stopnia jej zaawansowania. Zlecą konieczne konsultacje specjalistyczne niezbędne do oceny ilości już współistniejących powikłań. Umożliwią, bardzo ważne w przypadku cukrzycy, szkolenie dietetyczne, które stanowi podstawę leczenia i zapobiegania powikłaniom.

W przypadku konieczności rozpoczęcia leczenia insuliną przeszkolą także pacjenta w kwestii samokontroli choroby i umiejętności samodzielnego podawania i dawkowania leku dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online


Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

  czat lub    formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Lekarz
Usługa
Cena
Lekarz
Konsultacja diabetologa (pierwsza)200 złDiabetolog
Konsultacja diabetologa (kolejna)160 złDiabetolog

diabetolog wrocławleczenie cukrzycy wrocław
dobry diabetolog wrocławbadania cukrzycowe wrocław
diabetolog wrocław prywatnielekarz diabetolog wrocław
diabetolog wrocław krzykidiabetolog wrocław opinie