Pediatria to dziedzina, która dotyczy opieki medycznej nad dziećmi od urodzenia aż do ich pełnoletności. Obejmuje działania profilaktyczne oraz leczenie wszelkich wad wrodzonych i stanów chorobowych występujących w tym okresie życia

Lekarze

Dorota Polak-Jonkisz. Nefrolog Wrocław. Nefrolog dziecięcy Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNIDr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz, prof. nadzw. UMW
Nefrolog / Nefrolog dziecięcy / Pediatra

dybek9Lek. Barbara Dybek-Ferensztaj
Lekarz rodzinny / Pediatra

N900

Dr. n. med. Karolina Nocuń-Wasilewska

Opis Gabinetu

Pediatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się dziećmi od urodzenia do ich pełnoletności, obejmująca stany chorobowe zarówno nagłe jak i przewlekłe, zajmująca się również rozwojem psychosomatycznym dziecka.

Ponieważ mali pacjenci często nie potrafią określić swoich dolegliwości pediatra musi wykazać się cierpliwością, opanowaniem i zrozumieniem, dlatego tak ważne jest zaufanie i więź, jaka rodzi się pomiędzy naszym dzieckiem a lekarzem. W relacji tej bardzo ważnym elementem są rodzice dziecka, którzy najlepiej znają i potrafią obserwować zachowanie swojej pociechy, a ich spostrzeżenia stanowią istotną rolę w postawieniu prawidłowej diagnozy. Choroby wieku dziecięcego dotyczą nie tylko maluchów będących w przedszkolach czy żłobkach, to również schorzenia ostre i przewlekle występujące u starszych dzieci.

Nasi specjaliści udzielą niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia, właściwej opieki, ocenią także rozwój psychometryczny dziecka, przeprowadzą badania przesiewowe. Pomogą również w dbaniu o przestrzeganie kalendarza szczepień obowiązkowych i dodatkowych.

Dla dzieci z alergią pokarmową pediatra we współpracy z dietetykiem klinicznym doradzi i pomoże ułożyć dietę eliminacyjną oraz określi potrzeby rozwojowe maluszka. W przypadku dzieci chorych lekarz pediatra przeprowadzi badania, rozpozna chorobę i ustali przebieg leczenia. Jeżeli będzie potrzeba skieruje małego pacjenta do innych dziecięcych specjalistów.

Nasi lekarze udzielą porad dotyczących zdrowia dzieci z zakresu: alergologii, kardiologii, nefrologii, neonatologii oraz wsparcia żywienia i rozwoju.

Umów wizytę

Umów termin wizyty przez telefon

71 300 12 72
71 300 12 73
Zarejestruj się samodzielnie online


Możesz również zapytać o termin i umówić wizytę przez

  czat lub    formularz

Ceny wizyt

Usługa
Cena
Lekarz
Usługa
Cena
Lekarz
Konsultacja pediatry200 złDr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz
Konsultacja pediatry pierwsza180 złDr n. med. Karolina Nocuń-Wasilewska
Konsultacja pediatry kolejna170 złDr n. med. Karolina Nocuń-Wasilewska
Konsultacja pediatry pierwsza w sobotę200 złDr n. med. Karolina Nocuń-Wasilewska
Konsultacja pediatry kolejna w sobotę190 złDr n. med. Karolina Nocuń-Wasilewska
Telekonsultacja pediatry200 złDr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz

pediatra wrocławlekarz pediatra wrocław
pediatra wrocław prywatniedobry pediatra wrocław krzyki
dobry pediatra wrocławprzychodnia dla dzieci wrocław
pediatra wrocław krzykipediatra dziecięcy wrocław