Badania USG w promocyjnej cenie


Katarzyna Basałaj. USG Wrocław, USG: miednicy małej, układu moczowego, tarczycy, szyi, węzłów chłonnych, tkanek miękkich. Przychodnia Wrocław, Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Katarzyna Basałaj – radiolog, badania USG

Lek. Paweł Stępniewski. Internista Wrocław: reumatologia i angiologia oraz badania USG

Lek. Paweł Stępniewski – internista, badania USG

Lek. Marek Janicki. Radiolog Wrocław. USG Wrocław. Przychodnia Wrocław. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Marek Janicki – radiolog, badania USG

Badania USG w promocyjnej cenie, zaledwie 60 zł! W tej cenie badania USG jamy brzusznej, tarczycy, a także przepływy dopplerowskie naczyń krwionośnych kończyn górnych i dolnych oraz tętnic dogłowowych.

Wymienione badania można wykonać w tej cenie we Wrocławiu w Centrum Medycznym PRZYJAŹNI do dnia 23 listopada 2015 roku. Zadzwoń i umów się na badanie USG: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

 

USG jest najbardziej popularną metodą obrazowania określonych narządów, mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób. Jest to badanie jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne.

Najczęściej wykonujemy badanie USG narządów jamy brzusznej, oceniając: wątrobę, nerki, trzustkę, śledzionę, drogi żółciowe, czy pęcherz moczowy. Poza tym możemy wykonać USG tarczycy i przytarczyc oraz węzłów chłonnych.

Niekiedy lekarze wąskich specjalności np. urolog, ginekolog lub nefrolog wykonują badanie USG dotyczące jedynie układu przez nich badanego, np. USG gruczołu krokowego, czy USG piersi.

W przygotowaniu do badania USG jamy brzusznej dla Pacjenta dorosłego istotne są następujące informacje (o ile oczywiście lekarz nie zaleci inaczej):

 • Badanie USG jamy brzusznej należy wykonać na czczo.
 • Co najmniej 6 godzin przed badaniem nie można jeść, dopuszcza się picie niegazowanej wody.
 • Nie należy też żuć gumy ani palić papierosów.
 • Pacjenci przyjmujący leki mogą to zrobić, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak niż 1 godzinę przed badaniem.
 • Pacjenci z tendencją do wzdęć powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem.
 • W dniu poprzedzającym badanie należy przyjmować Simetigast Forte (1 kapsułka wieczorem i 1 kapsułka rano) w dniu badania lub Espumisan (3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek, środek odgazowujący dostępny w aptece bez recepty).

Przygotowanie dzieci do badania USG jamy brzusznej jest uzależnione od wieku małego Pacjenta:

 • Noworodki i niemowlęta nie karmić i nie poić ok. 1-1,5 godz. przed badaniem. Celem oceny odźwiernika proszę przynieść ze sobą w butelce mleko – ewentualnie inny napój.
 • Dzieci od 1-5 roku życia – badanie powinno być wykonane co najmniej 2 godziny od ostatniego posiłku. Nie poić dziecka bezpośrednio przed badaniem.
 • Dzieci starsze (powyżej 5 roku życia) – badanie powinno być wykonane około 4 godziny po ostatnim posiłku.
 • Młodzież (od 15 roku życia) badanie powinno być wykonane około 6 godzin po ostatnim posiłku.
 • Dzieci z tendencją do wzdęć – o ile to konieczne: Espumisan zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jednym z możliwych celów badania USG jest ocena naczyń krwionośnych z wykorzystaniem zjawiska dopplerowskiego.  W badaniu tzw. USG Doppler określamy prędkości oraz kierunki przepływu krwi w naczyniach żylnych i tętniczych. Celem badania USG Doppler jest:

 • wykrywanie i ocena zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych,
 • wykrywanie zwężeń i ocena stopnia niedrożności w tętnicach kończyn dolnych,
 • ocena żył kończyn dolnych pod kątem zakrzepicy lub niewydolności zastawek,
 • wykrywanie innych anomalii naczyniowych np. zwężeń tętnic nerkowych czy naczyń trzewnych.

Uzyskane wyniki badań stanowią istotny element procesu diagnostyczno-terapeutycznego dla każdego lekarza specjalisty. Pomimo tego, ze badanie USG wnosi bardzo dużo informacji, do pełnej diagnostyki schorzeń wymaga ono jednak uzupełnienia o inne badania, jakimi są badania laboratoryjne bądź czynnościowe.

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.