5-lecie Centrum Medycznego “Przyjaźni”

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że Centrum Medyczne “Przyjaźni” świętuje w tym miesiącu
5-lecie.

Dnia 14.10.2020 r oraz 16.10.2020 r serdecznie zapraszamy na bezpłatną uroflowmetrię.

 

Badanie wskazane jest m.in. w:

  • przerost gruczołu krokowego
  • problemy z oddawaniem moczu
  • nietrzymanie moczu

Obowiązuje wstępna rejestracja telefoniczna:

  • 71 300 12 72
  • 71 300 12 73

 

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, w Przychodni obowiązuje zakrywanie ust oraz nosa.


Badanie uroflowmetryczne wykorzystuje się w diagnostyce chorób układu moczowego, a także i innych schorzeń pozornie nie mających nic wspólnego z dysfunkcją dolnych dróg moczowych. Uroflowmetria jest podstawowym badaniem urodynamicznym, pozwalającym dokładnie określić rodzaj zaburzeń, które są przyczyną nieprawidłowości w opróżnianiu pęcherza moczowego.

Uroflowmetrię można wykonać w Centrum Medycznym PRZYJAŹNI we Wrocławiu.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Zaburzenia w oddawaniu moczu mają wielorakie podłoże. Ich przyczyną są zarówno choroby układu moczowego (np. zaburzenia funkcji pęcherza moczowegozakażenia układu moczowegokamicawady układu moczowegoprocesy rozrostowe) jak i inne schorzenia, które pozornie wydają się nie mieć nic wspólnego z dysfunkcją dolnych dróg moczowych (np. cukrzyca, zaparcia, alergie pokarmowe, padaczka, zespól bezdechu sennego, zaburzenia psychologiczne). Wszystkie postacie nietrzymania moczu są ogromnym problemem dla pacjenta i jego rodziny. Niekiedy bywają także źródłem niskiej samooceny oraz nerwic.

Na czym polega uroflowmetria?

Uroflowmetria jest badaniem urodynamicznym, pozwalającym dokładnie określić rodzaj zaburzeń, które są przyczyną nieprawidłowości w opróżnianiu pęcherza moczowego.

Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne. Ocenia ono szybkość oddawania moczu, jego ilość oddaną w ciągu sekundy, oraz całkowitą objętość mikcji. Dzięki takiej diagnostyce dowiadujemy się czy zachodzi prawidłowa koordynacja mięśni układu moczowego, a dokładniej współpraca pomiędzy wypieraczem pęcherza a zwieraczem cewki moczowej. Ponadto możemy ustalić pojemność pęcherza moczowego i tak zwany czas pęcherzowy, czyli czas subiektywnego odczuwania wypełnienia pęcherza. I tak np. słaby strumień moczu może oznaczać przeszkodę podpęcherzową lub nieprawidłową czynność skurczową pęcherza moczowego.

Uroflowmetria dla kogo?

Badanie uroflowmetryczne jest wskazane przede wszystkim dla osób skarżących sie na zaburzenia podczas oddawania moczu. Zaliczamy do nich:

  • częstomocz,
  • nietrzymanie moczu,
  • nagłe parcie na mocz,
  • oddawanie moczu w kilku porcjach,
  • moczenie nocne.

Inną grupą wskazań są wskazania związane z budową pęcherza moczowego np. uchyłki pęcherza (o kształcie kieszonki lub workowate) oraz wskazania urologiczne np. zapalenie prostaty.

Badanie uroflowmetryczne wykonuje się również u pacjentów z nawracającymi zakażeniami układu moczowego, po operacji przepuklin kręgosłupa lędźwiowego oraz przy uporczywych zaparciach.

Przede wszystkim należy jeszcze raz przypomnieć, że badanie uroflowmetryczne jest całkowicie niebolesne i nieinwazyjne. Pacjent w warunkach intymnych (najczęściej w toalecie) oddaje mocz do przepływomierza, który swoim wyglądem bardzo przypomina zwykły sedes. Przepływomierz analizuje strumień moczu i przekazuje dane do komputera, który rysuje krzywą mikcyjną oraz oblicza standardowe parametry. Następnie wykres i informacje o mikcji (szybkość, ilość, objętość, czas) są poddawane konsultacji lekarskiej.

Zapraszamy do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na bezpłatne badanie uroflowmetryczne dla osób dorosłych i nastolatków w dniu 14 oraz 16 października 2020 roku.

Zadzwoń i umów się na bezpłatne badanie uroflowmetryczne: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

zakażenia układu moczowegokamica dróg moczowych
zapalenie cewki moczowejnefrolog wrocław
kłębuszkowe zapalenie nereknefrolog wrocław bezpłatnie
zapalenie pęcherza moczowegolekarz od nerek

Zostaw komentarz

5 × 2 =