BEZPŁATNE EKG spoczynkowe

Zapraszamy do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na bezpłatne badanie
EKG spoczynkowe dla osób od 18 roku życia w dniu 06.02.2021r.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną: tel. 71 300 12 72 lub 71 300 12 73.

Elektrokardiografia (EKG) jest badaniem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjenta. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania przed wykonaniem badania. W czasie badania pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odkrytymi kończynami oraz klatką
piersiową. Elektrody przymocowuje się na kończynach górnych i dolnych (w okolicy kostek i nadgarstków) oraz na klatce piersiowej przy pomocy specjalnych uchwytów lub przyssawek.
Żel, którym smaruje się skórę przed założeniem elektrod zwiększa przewodzenie impulsów elektrycznych. Podczas badania należy pozostać w bezruchu, ponieważ skurcze i drżenia mięśni mogą zaburzyć zapis EKG, uniemożliwiając jego prawidłową interpretację. Całe badanie trwa zazwyczaj kilka minut i może być powtarzane wielokrotnie. Badanie EKG można wykonywać u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

Skurcz każdego mięśnia, w tym także tego, z którego jest zbudowane serce, wiąże się z wytwarzaniem prądu elektrycznego. Impulsy elektryczne powstają samoistnie – z określoną częstotliwością decydującą o pracy serca. Aparat EKG rejestruje zmiany potencjału elektrycznego, jakie zachodzą na powierzchni ciała pod wpływem prądu elektrycznego wytwarzanego i rozchodzącego się w sercu. Dzięki specjalnym elektrodom mocowanym na ciele elektrokardiograf odbiera sygnały ze skóry, które są następnie wzmacniane i zapisywane przez aparat na papierze w postaci krzywej EKG. Jest to odzwierciedlenie miejsc oraz czasu zjawisk elektrycznych zachodzących w sercu w momencie wykonywania badania.

Otrzymany wynik EKG jest analizowany przez lekarza. Na podstawie kształtu linii i częstości tzw. załamków lekarz ustala, czy dolegliwości są związane z częstoskurczem lub migotaniem. Ma to wielkie znaczenie dla dalszego leczenia, stosowania leków lub wykonania zabiegów leczniczych.

Najważniejszą zaletą diagnostyczną EKG jest możliwość łatwego ujawniania niedokrwienia mięśnia serca, cech zawału lub pozostałej po nim blizny. Badanie pokazuje zaburzenia ukrwienia w chwili, gdy one występują, jak i te wcześniejsze, które pozostawiły trwały ślad w elektrycznej sprawności serca. Określa też, którą ścianę serca objęło niedokrwienie lub martwica i jak duży obszar zajmuje.

 

CEL WYKONYWANIA BADANIA EKG

  • EKG pozwala rozpoznać zaburzenia przewodzenia prądu w sercu. Linia (krzywa EKG) rejestrująca pracę serca dostarcza informacji o jego budowie. Pozwala to określić, która komora serca jest przerośnięta i przeciążona: jeśli lewa, prawdopodobnie z powodu nadciśnienia tętniczego, gdy prawa – nadciśnienia płucnego.
  • EKG pomaga we wstępnym rozpoznaniu wad zastawek serca, zapalnych chorób mięśnia sercowego, wad wrodzonych lub spowodowanych toksynami.

Należy pamiętać, że badanie EKG ma za zadanie raczej potwierdzać obecność nieprawidłowości niż je wykluczać. Z tego powodu prawidłowy zapis EKG nie wyklucza obecności choroby, natomiast stwierdzenie zaburzeń elektrycznej pracy serca prawie zawsze jest związane z jego chorobami.

Serdecznie ZAPRASZAMY do Centrum Medycznego Przyjaźni na bezpłatne badanie EKG spoczynkowe 6 lutego od godziny 8:30.  Dodatkowo mogą Państwo otrzymać opis otrzymanego EKG spoczynkowego w promocyjnej cenie 50,00 zł. W naszej Przychodni badania EKG wykonujemy na zaawansowanym technologicznie sprzęcie firmy BTL.

Zadzwoń i umów się na wizytę: 71 300 12 72 lub 71 300 12 73.

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.
EKG wrocławEKG spoczynkowe
mięsień sercaEKG wrocław prywatnie
kardiolog wrocławbadanie EKG
EKG wrocław bezpłatnieEKG spoczynkowe bezpłatnie

Zostaw komentarz

twelve − 5 =