Konsultacje lekarza rehabilitacji medycznej

Andrzej Lenczyk - lekarz specjalista rehabilitacji medycznej. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Andrzej Lenczyk – lekarz rehabilitacji medycznej

W dniu 12 grudnia 2015 zapraszamy do Centrum Medycznego PRZYJAŹNI na konsultacje lekarza rehabilitacji medycznej w promocyjnej cenie 50 zł.

Pan doktor Andrzej Lenczyk zajmie się między innymi takimi problemami jak: ostre i przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa, rehabilitacja po urazach narządów ruchu, skolioza, rwa kulszowa oraz korekcja wad postawy u dzieci i młodzieży.

Układ kostno-stawowy w każdym wieku może być źródłem wielu dolegliwości, które nierzadko współtowarzyszą jednocześnie innym chorobom ogólnoustrojowym.
W wieku niemowlęcym często korzystamy z porad ortopedy z uwagi na problemy dotyczące stawów biodrowych. W kolejnych latach rozwoju zwracamy uwagę na koślawość kolan, zaburzenia chodu, czy płaskostopie.

W okresie tzw. skoku pokwitaniowego, staramy się u nastolatków wykluczyć wady postawy. Wraz z siedzącym trybem życia są one częstą przyczyną bóli przeciążeniowych. Także zbyt intensywne treningi siłowe – nie tylko w tej grupie wiekowej – sprzyjają pojawianiu się wielu dolegliwości kręgosłupa na różnych jego odcinkach.

Z kolei dla pacjentów w wieku podeszłym, największym problemy dotyczą zwyrodnień stawu biodrowego i kolanowego. Poza ich operacyjnym leczeniem, bardzo istotne znaczenie mają zalecenia gimnastyczne i ine rodzaje rehabilitacji prowadzone przez lekarza specjalistę medycyny rehabilitacyjnej.

Aby dokonać prawidłowej diagnozy źródeł tego typu schorzeń i przeprowadzić skuteczną terapię, często wymagane jest również wykonanie badań laboratoryjnych z zakresu metabolizmu kostnego. Chodzi zwykle o badania biochemiczne określające poziom wapnia, fosforu, parathormnu, witaminy D i fosfatazy alkalicznej we krwi pacjenta

Zadzwoń i umów się na wizytę u lekarza rehabilitacji medycznej: 71 300 12 72, 71 300 12 73

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.