Orthokine terapia dla Twojego ciała

Lek. Bartosz Kopczyński. Ortopeda Wrocław. Ortopeda dziecięcy Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Bartosz Kopczyński
Ortopeda / Ortopeda dziecięcy

Lek. Jakub Jonkisz. Ortopeda Wrocław. Ortopeda sportowy Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Jakub Jonkisz
Ortopeda / Ortopeda sportowy

Lek. Maciej Dejnek. Ortopeda Wrocław. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Lek. Maciej Dejnek
Ortopeda

Od początku stycznia 2020 r. w Centrum Medycznym „Przyjaźni” mogą Państwo skorzystać z terapii metodą OrthoKine, czyli leczeniu z wykorzystaniem białek przeciwzapalnych i czynników wzrostu uzyskanych z krwi pacjenta.
Terapie Orthokine stosuję się przy wszelkich zapaleniach stawów np. stawu kolanowego, biodrowego czy innych objawów ucisku korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wykazano równie skuteczność tej metody podczas leczeni urazów mięśni i ścięgien. Metoda Orthokine polega na podaniu pacjentowi jego własnych białek ochronnych wytworzonych z krwi własnej pacjenta, wcześniej pobranej- i stad też nazwa autoterapia. Dlatego autologiczne pochodzenie przygotowanego preparatu minimalizuje ryzyko występowania działań niepożądanych.
Dzięki podanym w preparacie białkom, a w szczególności białko IL -1Ra, proces chorobowy wraz z towarzyszącym mu zniszczeniem tkanek , ulega spowolnieniu.

Terapia OrthoKine jest stosowana od 1998 roku. Do tej pory skorzystało z niej niemal 100 000 osób z dobrym efektem końcowym.
Znani pacjenci terapii OrthoKine:
Zawodnicy NBA Kobe Bryant, Tracy McGrady, aktorzy Demi Moore czy Nick Nolte.

Z jednego pobrania krwi otrzymuje się 4-6 porcji kondycjonowanej surowicy, która jest następnie używana do serii wstrzyknięć, zawsze u tego samego pacjenta od którego krew została pobrana. Pierwsze wstrzykniecie może być wykonane jeszcze tego samego dnia. Do kolejnych wstrzyknięć nie ma konieczności ponownego pobierania krwi – uzyskane za pierwszym razem porcje kondycjonowanej surowicy przechowuje się bowiem w stanie zamrożonym w temperaturze – 20 st. C i po rozmrożeniu są one wykorzystywane do kolejnych wstrzyknięć

W odróżnieniu od innych metod leczenia preparat przygotowany metodą Orthokine:
-nie zawiera komórek (płytek, leukocytów, erytrocytów)
-nie zawiera czynników krzepnięcia
-nie zawiera dodatków

Jak przebiega proces leczenia przy wykorzystaniu terapii metodą Orthokine:

Pojawienie się problemu
Zaburzenie równowagi cytokin przyczyniają się do występowania objawów takich jak ból, zapalenie. Białka sygnałowe interleukiny-1. Prowadzi to do stanu zapalnego, bólu i dalszego postępu w niszczeniu chrząstki.

Terapia
Terapia OrthoKine interweniuje przyczynowo w procesy biologiczne w stawach, mięśniach i kręgosłupie. Korzystne białka sygnałowe (cytokiny i czynniki wzrostu) są wstrzykiwane jako część serum OrthoKine. Skutecznie docierają one do miejsca stanu zapalnego i bólu.

Efekt
Terapia OrthoKine przywraca naturalną równowagę cytokin, powstrzymując stan zapalny i postępujące niszczenie tkanek. Korzystne białka sygnałowe zastępują Interleukine-1 dzięki czemu poszczególne cytokiny IL-1Ra odzyskuję naturalną równowagę. Czynniki wzrostu są odpowiednie do ochrony chrząstki stawowej przed dalszymi uszkodzeniami.

Przebieg terapii:

-Pobranie krwi pacjenta do specjalnej strzykawki

-Inkubacja krwi w strzykawce przez 6-9 godzin (w temp 37 st. C)

-Odseparowanie skrzepu krwi od surowicy terapeutycznej przez odwirowanie

-Wstrzyknięcie dostawowe surowicy OrthoKine lub w okolice zmienionych zapalnie korzeni nerwowych (1-3 razy w tygodniu)

Zalety OrthoKine:
-Przynosi ulgę w bólu
-Zapobiega degeneracji stawów
-Poprawia ruchomość stawów
-Zabezpiecza chrząstki

Charakterystyka OrthoKine:
-Biologiczny model działania
-Przeciwzapalna, bezkomórkowa surowica
-Świadome użycie autologicznych białek sygnałowych

Korzyści dla pacjenta:
-Zapobiega powstawaniu stanu zapalnego
-Długotrwała skuteczność
-Doskonały profil tolerancji
-Wyższa jakość życia dzięki poprawie funkcjonalności


Informujemy również, że w terapii zaleconej przez lekarzy Ortopedów:
dr Kopczyński Bartosz, dr Dejnek Maciej, dr Jonkisz Jakub, możemy zaproponować:

-preparaty kwasu hialuronowego: BIOLEVOX HA ONE,  BIOLEVOX HA, MONOVISC PLUS, ORTOVISC PLUS, SYNOCROM FORTE, SYNOCROM FORTE ONE.
-osocze bogatopłytkowe (PRP)
-NOLTREX syntetyczna płynna endoproteza

W Centrum Medycznym „Przyjaźni” we Wrocławiu oferujemy Państwu kompleksową i profesjonalną opiekę lekarza ortopedy kwalifikującego i wykonującego terapię Orthokine® (dr Jonkisz Jakub) oraz fizjoterapeutów.


Więcej informacji pod nr tel: 71 300 12 72 oraz 71 300 12 73.

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

ortopeda wrocławlekarz ortopeda wrocław
choroba zwyrodnieniowa stawówortopeda wrocław prywatnie
zwyrodnienia stawówterapia OrthoKine wrocław

Zostaw komentarz

fifteen − six =