Konsultacje psychologa: stres, depresja, lęk, relacje


Mgr Agnieszka Woszczek. Psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta Wrocław

Mgr Agnieszka Woszczek
psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Mgr Martyna Cygoń. Psycholog, psycholof dziecięcy, psychoterapeuta. Psycholog Wrocław. Leczenie depresji, stresu, fobii. zaburzeń osobowości, emocjonalnych i koncentracji. Przychodnia we Wrocławiu. Centrum Medyczne PRZYJAŹNI

Mgr Martyna Cygoń – psycholog, psychoterapeuta

Cierpisz z powodu długotrwałego stresu lub depresji, doświadczasz zaburzeń lękowych (nerwicowych), problemów z adaptacją i obniżoną samooceną, masz problemy w relacjach partnerskich (małżeńskich), nie potrafisz dogadać się ze współpracownikami?

Mgr Agnieszka Woszczek oraz mgr Marta Cygoń, będące psychologami i psychoterapeutami, zapraszają na konsultacje psychologiczne, w cenie zaledwie 60 zł, które odbędą we Wrocławiu w Centrum Medycznym PRZYJAŹNI w sobotę, dnia 9 kwietnia 2016 roku. Zadzwoń i umów się na wizytę u psychologa: 71 300 12 72, 71 300 12 73.


Każdy, kto oglądał House of Cards pamięta kultowe już słowa, jakie wypowiedział Frank Underwood w pierwszym odcinku serialu: „Są dwa rodzaje bólu: użyteczny, który czyni cię silniejszym i bezużyteczny, który jest tylko cierpieniem”. Choć to tylko fikcyjna postać, to jest jednak typowym przykładem kogoś, kto umie podjąć szybką i trafną decyzję w stresowej sytuacji.

Są dwa rodzaje bólu: użyteczny, który czyni cię silniejszym i bezużyteczny, który jest tylko cierpieniem

Frank Underwood, House of Cards, S01, E01

Pojęcie stresu jest znane każdemu i potocznie kojarzone w znaczeniu ujemnym z przeciążeniem, wywołanym sytuacją trudną, konfliktową, chorobą, przykrym przeżyciem, zmartwieniem, ale też wpływem bodźców fizycznych.

Naturalnym pragnieniem każdego człowieka jest życie w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Tymczasem stresujemy się prawie wszystkim: wydarzeniami na świecie, bezrobociem, korkiem na ulicy, spojrzeniem przełożonego, chorobą, rozwodem, etc. W rzeczywistości stres towarzyszy człowiekowi od narodzin życia na Ziemi. Zapewne źródła stresu były wówczas inne niż te, które zna współczesny człowiek, niemniej także istniały. Generalnie, zatem nigdy nie będziemy mogli całkowicie wyeliminować stresu z naszego życia.

Efekty stresu nie zawsze muszą być jedynie negatywne. Psycholodzy rozróżniają dwa rodzaje stresu – dobry i zły:

  • dystres (stres zły, dezorganizujący) – kiedy stres jest tak ciężki lub trwa tak długo, że wywołuje dezorganizację działania;
  • eustres (stres dobry, mobilizujący) – działanie mimo chwilowego dyskomfortu mobilizuje i prowadzi do rozwoju osobowości.

W jaki sposób zareagujemy na stres zależy, więc w dużej mierze od nas samych. Jak będziemy kształtowali relacje stanowiące sytuacje stresowe i jak będziemy sobie radzili z własnymi emocjami. Ten proces zaradczy profesor psychologii Zofia Ratajczak opisuje, jako: „świadomy lub nieświadomy wysiłek, związany z zapobieganiem, eliminowaniem bądź osłabianiem stresorów albo z tolerowaniem stresorów w sposób najmniej szkodliwy”. Podobnie inni wybitni psycholodzy definiują radzenie sobie ze stresem, jako wciąż zmieniający się wysiłek poznawczy i behawioralny, skupiony na specyficznych zmaganiach zewnętrznych i wewnętrznych, ocenianych, jako obciążające lub przekraczające możliwości człowieka.

Czy w rozwiązywaniu swoich problemów psychologicznych można kierować zasadami stosowanymi przez Franka Underwooda? Z pewnością nie do końca. Większość za nas nie chciałby być tak bezwzględna, pozbawiona prawie jakichkolwiek uczuć i empatii, jak bohater serialu. Jednak kilka jego cech mogłoby bardzo pomóc w radzeniu sobie ze stresem i emocjami, tak w życiu prywatnym i jak zawodowym. Należą do nich: długofalowe planowanie, pozyskiwanie sojuszników i oddelegowywanie zadań, czy w końcu dbanie o kondycję fizyczną i dobrą dietę.

Nie każdy i nie zawsze jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z długotrwałym stresem, a tym bardziej depresją – w rzeczywistości większość z nas nie jest w stanie tego zrobić. Obecnie uważa się, że stres jest główną przyczyną ponad 60% zachorowań na wiele innych chorób. Na depresję choruje około 10% populacji świata, a nieleczona choroba tysiące z nich doprowadza do samobójstw. Tym samym depresja jest dziś uważana za jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności zawodowej i społecznej.

 

Jeśli cierpisz na długotrwały stres lub depresję, masz problemy z adaptacją, obniżoną samooceną, kłopoty w relacjach partnerskich (małżeńskich) lub nie potrafisz dogadać się ze współpracownikami, to na pewno warto zasięgnąć porady prawdziwego fachowca. W rozwiązaniu tych problemów psychologicznych pomoże mgr Agnieszka Woszczek Bartosz, psycholog i psychoterapeuta.

Konsultacje psychologiczne, w cenie zaledwie 60 zł, odbędą we Wrocławiu w Centrum Medycznym PRZYJAŹNI w sobotę, dnia 9 kwietnia 2016 roku.

Zadzwoń i umów się na wizytę u psychologa: 71 300 12 72, 71 300 12 73.

Serdecznie zapraszamy.

Wszelkie informacje przedstawione w witrynie są publikowane i dystrybuowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane ani zastąpić konsultacji lekarskiej i badania lekarskiego. Niedopuszczalne jest korzystanie z tych informacji, jako źródła wiedzy dla samodzielnej terapii i diagnozowania chorób.
Centrum Medyczne PRZYJAŹNI nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia spowodowane odstąpieniem od konsultacji lekarskich i stosowaniem praktyk leczniczych wdrażanych na własną rękę.

psycholog wrocławleczenie depresji wrocław
dobry psycholog wrocławleczenie nerwic wrocław
psycholog wrocław krzyki psychoterapia wrocław
psychoterapeuta wrocław terapia małżeńska wrocław

Zostaw komentarz

five × 3 =